Při hledání informací a důkazů, že atentát na Heydricha byl spáchán za spolupráce s Abwehrem, byly nalezeny nové faktické údaje k válečné továrně v Rabštejně (krycí název Zeichstein).

Při pročítání výpovědí v norimberském procesu, je možné narazit na výpověď Xavera Dorsche, který vypovídá jako svědek proti gen. Milchovi. Dorsch byl s Milchem členem Jägerstabu, a Hitlerem byl pověřen vybudováním 6 podzemních leteckých továren. Göring, jemuž patřila továrna v Rabštejně, mu k tomuto účelu předal celý svůj stavební aparát Luftwaffe. 9.května 1944 Dorch Hitlerovi referoval, kde všude mají být tyto továrny postaveny. Hitler naléhal a v zápisu z porady se uvádí: “přesto vůdce prosí, aby se pokusilo zřídit tento závod v podstatě bezpečnější oblasti, jmenovitě v protektorátu“

Dorch v Norimberku ve svědecké výpovědi proti Milchovi říká: jedna z těchto velkých továren měla být vybudována severně od Prahy. Bylo dodáno strojní zařízení a zřízena vnitřní kolejová doprava, k opravdovému rozběhu výroby, podle mých vědomostí již nedošlo.

Další zajímavou informací jsou fota a tvrzení plk.Růžičky o raketové experimentální stanici v okolí Děčína, kterou armáda nemůže do současné doby určit – fota není možné zveřejnit

Třetí neméně zajímavou informací je, že firma Simpelkamp, od které byl lis 2000 tun, se v poválečné době věnuje demontáži jaderných elektráren, výrobu kontejnerů na převoz jaderného odpadu a lisů na díly pro letecký průmysl.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je bauer917. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *